previous arrow
next arrow
PlayPause
Shadow
Slider

Parodą „Leiskite man būti savimi…– Anos Frank gyvenimo istorija“

Tolerancija – tai pakantumas, mandagumas, pagarba kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Tarptautinės tolerancijos dienos progą pakvietėme mūsų gimnazijos bendruomenę į virtualią parodą „Leiskite man būti savimi…– Anos Frank gyvenimo istorija“, kurios metu pasakojame Anos istorija ir nagrinėjame žmogaus teisių aktualijas šiandien.

2020 m. rugsėjo 28-29 d. nevyriausybinės organizacijos „Žmogaus teisių balsas“ ir „Milžinų lizdas“ organizavo mokymus, kurių metų mokėmės apie istorinę atmintį, toleranciją ir patyčių prevenciją bei susipažinome su Anos Frank Namų paruoštą keliaujančią parodą.

„Leiskite man būti savimi…– Anos Frank gyvenimo istorija“ – tarptautinė edukacinė paroda (projektas), kurią sukūrė Anos Frank Namų organizacija Amsterdame. Paroda skirta patyčių ir diskriminacijos prevencijai. Kilnojamoji paroda sudaryta iš dviejų dalių. Pirmoji skirta Anos Frank gyvenimo istorijai (nuo gimimo 1929 m. iki mirties Bergeno-Belzeno koncentracijos stovykloje 1945 m.) – pateikiamos nuotraukos ir tekstai, pasakojantys apie mergaitę supusį pasaulį – Hitlerio iškilimą, Antrąjį pasaulinį karą, žydų persekiojimą. Antroji dalis susieja Anos Frank istoriją su šiandienos aktualijomis – pasakojamos šiuolaikinių jaunuolių istorijos, atskleidžiama, kaip paaugliai suvokia patys save, kaip juos mato ir vertina kiti, kokios žmogaus teisių temos aktualiausios jaunam žmogui.

Dėl epidemiologinės situacijos šalyje negalėjome organizuoti parodos lankymo gyvai, todėl nusprendėme nufilmuota ekskursija pasidalinti su bendruomene per youtube kanalą (https://www.youtube.com/watch?v=oxstVfrlR3w).

Parodos ir kalbėjimo apie toleranciją svarbą gerai perteikia Anos Frank tėčio žodžiai: „Mes negalime pakeisti to, kas nutiko. Galime tik mokytis iš praeities ir stengtis suvokti, ką diskriminacija ir persekiojimas gali padaryti nekaltiems žmonėms. Mano nuomone, kiekvienas turi pareigą kovoti su išankstiniais nusistatymais.“

GIb klasės mokinys Dominik Mockus