previous arrow
next arrow
PlayPause
Shadow
Slider

 

Pasirinkite darbą, kuris jums patinka,

ir niekada gyvenime neturėsite dirbti

(Konfucijus)

Darbas atlieka reikšmingą vaidmenį kiekvieno žmogaus gyvenime ir šis faktas pabrėžia profesijos, kuri užtikrins gyvenimo kokybę, pasirinkimo svarbą.

Jūs, tėvai/globėjai, galite įtakoti savo vaikų gyvenimą ir darbo pasirinkimą. Yra daug su šeima susijusių veiksnių, kurie lemia vaikų profesijos pasirinkimą, įskaitant Jūsų išsilavinimo lygį ir socialinį – ekonominį statusą, auklėjimo būdą, bendravimą ir kitus aspektus.

Jūsų pagrindinis tikslas turėtų būti : padėti vaikams susikurti juos tenkinantį gyvenimą.

Vienas geriausių pagalbos būdų – aktyvus dalyvavimas vaikų karjeros planavimo procese.

Karjeros planavimas – tai visą gyvenimą trunkantis procesas, kuris prasideda kūdikystėje, kai Jūs, stebėdami savo vaiką, pradedate galvoti, kuo jis bus užaugęs. Faktinis karjeros planavimas prasideda vaikui sulaukus 5-6 metų, kai jis pradeda svajoti, kad užaugęs dirbs mokytoju, kosmonautu, inžinieriumi ar pan. Vaikai paprastai įvardija keletą profesijų, kurias jie žino. Mažų vaikų žinias apie daugumą profesijų formuoja jų gyvenama geografinė vietovė, socialinė – ekonominė padėtis, šeimos narių profesijos, jų santykiai su Jumis ir Jūsų požiūris į mokyklą bei darbą. Kai vaikai paauga, jų karjeros planavimas tampa realesnis. Jie pradeda galvoti apie savo interesų bei įgūdžių prioritetus ir apie tai, kas juos motyvuoja. Tokiame amžiuje Jūs galėtumėte nusivesti vaikus į savo darbą ar vaikų klasės draugams papasakoti apie darbą, kurį dirbate. Nors vaikai susikuria savo tobulėjimo tvarkaraščius, visi turi praeiti tam tikrus karjeros planavimo etapus.

Karjeros planavimas yra nuolatinis tobulėjimo procesas, todėl jo metu Jūs galite padėti vaikams suprasti jų asmenines, šeimos, mokyklos ir darbo patirtis. Jei Jūs norėtumėte padėti savo vaikams planuoti karjerą, pirmiausiai turėtumėte suvokti vaiko poreikius ir kokį vaidmenį atliekate Jūs patys, tenkindami šiuos poreikius. Jums galėtų padėti vadovas tėvams „Kaip padėti vaikui renkantis karjerą“.