previous arrow
next arrow
PlayPause
Shadow
Slider

 

Informacija atnaujinta 2020-04-02

 

INFORMACIJOS PAIEŠKA UGDYMO KARJEROS KLAUSIMAIS

 

CARRARIA“ lotyniškai tai – gyvenimo kelias, bėgimas.

Prancūzų kalba „CARRIERE“ reiškia sritį, profesiją.

Tarptautinių žodžių žodynas „KARJERĄ“ apibūdina kaip greitą ir sėkmingą kilimą tarnyboje, visuomenėje, mokslo srityje; geras ateities perspektyvas arba veiklos sritį (pvz.: artisto, mokytojo ir pan.).

Karjera galima vadinti ir laiko trukmę, kai žmogus dirba vienoje organizacijoje.

Sėkmingą karjerą galima sieti tik su žmogaus pasitenkinimu – savo darbu, pasiekimais, perspektyvomis. Sėkminga karjera – tai ne tik įmonės ar organizacijos vadovo, bet ir kiekvieno savo darbą mėgstančio bei puikiai jį atliekančio, darbuotojo veikla.

 

Sėkmė neieško tavęs.

Tu pats turi jos ieškoti.

Likimas – tai ne atsitiktinių

aplinkybių, o pasirinkimo rezultatas.

Sėkmės reikia ne laukti, o ją susikurti.

                                                        H.Dž. Braunas

 

Neužmirškite, Jūs turite vieną gyvenimą ir daug pasirinkimų. Kiekviena patirtis lemia naujas karjeros kryptis, naujus pasirinkimus.

Tokiai karjeros sampratai apibūdinti puikiai tinka kelionės metafora. Mes keliaujame pasaulyje sukaupdami visą gyuvenimo patirtį.

Žinios ir išsiugdyti gebėjimai atveria naujus horizontus, praplečia pasirinkimų lauką.

Taigi, kaip nėra vienodų gyvenimų, taip nėra ir vienodų karjeros kelių.

 

Filmukai apie karjeros planavimą:

Literatūros sąrašas:

1. Aš renkuosi profesiją

Metai: 2007

Ieva Mizgeraitė (Euroguidance Lietuva) Virginija Vyšniauskienė (Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnyba)

Šioje knygelėje tau patars, kaip valdyti savokarjeros laivą, kaip pasirinkti tinkamą kryptį, kaip nustatytisavo laivo kursą.

Parsisiųsti pdf

2. Karjeros vadovas arba kaip atrasti savo kelią

Metai: 2008

Neringa Miniotienė

Pratybų sąsiuvinis 10-12 kl. mokiniams.

Labai svarbu tikėti, jei atkakliai ir atsakingai veiksite, svajonės išsipildys. Tačiau, norėdami įsitikinti svajonės realumu, turime ją „patikrinti“. Mes visi svajojame skirtingai, nes kiekvienas iš mūsų esame vienintelis ir nepakartojamas! Šiame pratybų skyriuje pateikta įvairių užduočių ir truputis informacijos pamąstymui.

Parsisiųsti pdf.

3. Metodinė medžiaga „Karjeros planavimas“

Metai: 2008 

Kauno darbo biržos Jaunimo darbo centras 

Ši knyga bus naudinga pirmą kartą ieškantiems darbo ir tiems, kurie šiuo metu turi darbą, tačiau ieško ar ketina ieškotis darbo ateityje. Jūs galite pasinaudoti pateiktais CV ar motyvacijos laiško pavyzdžiais, darbo paieškos būdais bei darbo paieškos internete nuorodomis, pasirengimo pokalbiui su darbdaviu klausimais, mūsų rekomenduojamu darbo paieškos dienoraščiu, atlikti verslumo nustatymo testą, susipažinti su savo verslo kūrimu ar kita Jums aktualia informacija.

Parsisiųsti pdf

4. Susipažink, įvertink, važiuok 

Metai:2010

Švietimo mainų paramos fondas 

Jei jauti žinių troškulį, sieki įgyti patirties ir nori patobulėti tiek profesinėje, tiek asmeninėje srityje, šis leidinys skirtas tau. Jis supažindins su temomis, kurios aktualios vykstant į kitą šalį studijuoti, atlikti praktiką, stažuotis, dirbti ar būti savanoriu. Leidinyje rasi keturiolika atskirų skyrių. Pateikta informacija padės nepasimesti ruošiantis išvykti, būnant kitoje šalyje ar sugrįžus.

Parsisiųsti pdf

5. Darbo paieškos vadovas 

Metai: 2012

Leidinį parengė Švietimo mainų paramos fondas.

Baigėte mokyklą ar universitetą, nebematote augimo perspektyvų dabartiniame darbe, o gal įmonėje vykstantys pokyčiai paskatino jus pasinerti į darbo paieškos verpetą? Tuomet ši knyga jums tikrai bus naudinga: jei darbo paieška – pirmoji jūsų gyvenime, sužinosite daug dalykų, kurie jums pravers rengiant gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką bei ruo-šiantis pokalbiui dėl darbo. Na, o jei jau turite patirties šioje srityje, taip pat rasite naudingos informacijos arba bent jau galėsite sau pasakyti, kad viską atliekate gerai ir tik laiko klausimas, kada gausite norimą darbą.

Parsisiųsti pdf