Dalyvavimas edukacinėje programoje „Mano klasė renka Lietuvos Seimą“

Š. m. spalio 9 d. Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos GIIc kl. mokiniai dalyvavo naujoje Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos edukacinėje programoje „Mano klasė renka Lietuvos Seimą“. Idėjos autorius ir paskaitos vedėjas Matas Baltrukevičius – politologas, rinkimų ir partinės sistemos tyrėjas. Dėl COVID-19 programa buvo vykdoma virtualiai.

Mokiniai paskaitos metu nuotoliniu būdu susipažino su Seimo rinkimų taisyklėmis ir pagrindinėmis Seimo funkcijomis, kurias numato Konstitucija. Sužinojo, kaip veikia Seimo rinkimų sistema ir kokius etapus kandidatai ir partijos turi pereiti, kad galėtų dalyvauti. Lektorius analizavo politines ideologijas ir jų pagrindines vertybes.

Mokiniai turėjo galimybę ne tik išklausyti įdomią ir aktualią paskaitą, sužinoti daug naujų dalykų, bet ir užduoti dominančius klausimus.

Istorijos mokytoja metodininkė Ana Nester