Laiškas istorinei asmenybei

„Lietuvą, kurioje gyvename šiandien, sukūrė jie – šalies valdovai ir karvedžiai, partizanai ir menininkai, knygnešiai ir mokytojai. Lietuvos herojai, kuriems šiandien sakome ačiū už kiekvieną dieną laisvoje tėvynėje.“

Vasario mėn. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pakvietė vaikus ir jaunimą, tėvelius ir mokytojus, visas bendruomenes sudalyvauti akcijoje „Laiškas istorijai“.

„Projekto esmė yra tokia: parašykite laišką istorinei asmenybei, kuri jums patinka labiausiai, kurios darbais ir gyvenimu jus žavitės. Parašykite, ką jus jaučiate, kuo jus žavi šio žmogaus veikla…“ – kalbėjo Prezidentas.

Mūsų gimnazijos mokiniai prisidėjo prie šios gražios iniciatyvos ir parašė betarpiškus asmeninius laiškus J. Basanavičiui, V. Kudirkai, M. K. Čiurlioniui. T. Kosciuškai ir kt.

Šį ketvirtadienį, kovo 11 d., specialiosios LRT laidos „Įdomiosios pamokos“ metu paskelbti akcijos „Laiškas istorijai“ finalininkai, kuriuos pasveikino ir pakalbino LR Prezidentas Gitanas Nausėda.

Didžiuojamės, jog tarp gausybės laiškų buvo išskirtas 7b kl. mokinės Olivijos Šarkovskos laiškas T. Kosciuškai. Olivija iki 8-9 metų galvojo, kad Tadas Kosciuška yra jos senelis. Tik paaugus suprato, kad jis jai yra nepažįstamas žmogus, tačiau tai tik pažadino norą sužinoti daugiau apie jo asmenybę.

Dėkojame visiems mokiniams už dalyvavimą!

Su Kovo 11-ąja!