Aštuntokų tyrimas apie reklamas Šalčininkuose

Kas padrąsina ir motyvuoja mokinius? Mokytojas. O kas paskatina juos pamilti savo gimtąjį miestą kitokį, kasmet atsinaujinantį, traukiantį savo prisiminimais, iki širdies gelmių artimomis gatvėmis, pilnomis šiltų jausmų? Jų mylimas mokytojas.
   Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos anglų kalbos vyresnioji mokytoja Natalija Šiškovskaja įtraukė 8c klasės mokinius į virtualią kelionę po nuostabų Šalčininkų miestą naudojantis Google Maps programėle, kurios metu mokiniai, dirbdami virtualiose grupėse po tris žmones, turėjo galimybę atlikti tyrimą apie reklamas mūsų miesto mokytojos paskirtose gatvėse, surinkti duomenis, apskaičiuotį procentinę jų dalį, pavaizduoti grafiškai ir apibendrinus, pateikti išvadas bei pasiūlyti sprendimus, kaip pagerinti reklamas, kad jos trauktų akį, siųstų tinkamą žinutę, keltų teigiamas emocijas.
   2020 gegužės 11 d. anglų kalbos vyresnioji mokytoja N. Šiškovskaja pakvietė savo gimnazijos užsienio kalbų mokytojus bei kitus Šalčininkų rajono mokytojus į atvirą nuotolinę pamoką 8c klasėje, kuri vyko per Zoom programėlę. Jos metu mokiniai, pasidalinę vaidmenimis, turėjo galimybę pristatyti savo tyrimo rezultatus, pastebėjimus, naujus atradimus bei vertingus pasiūlymus pedagogams. Šio tyrimo metu mokiniams puikiai pavyko patobulinti visus 21 amžiaus gebėjimus: lyderystę ir asmeninį augimą, skaitmeninio raštingumo įgūdžius, kritinį mąstymą bei gebėjimą spręsti problemas, iniciatyvumą, aktyvių, sąmoningų piliečių gebėjimus kelti klausimus ir ieškoti aktualių sprendimų per dialogą bendradarbiaujant, ieškant kompromisų siekiant vertingų naujų inovatyvių idėjų bei vertingų sprendimų.

Anglų kalbos vyresnioji mokytoja Natalija Šiškovskaja