Europos kalbų diena – pilna įdomios veiklos!

„Kalba – mąstymo priemonė.

Kalbėti bet kaip, reiškia ir mąstyti bet kaip:

netiksliai, apytikriai, nepatikimai“.

Rusų rašytojas Aleksejus Tolstovas

Ar žinojote, kad pasaulyje yra nuo 6000 iki 7000 kalbų, kuriomis kalba beveik 7 milijardai žmonių? Tai tik vienas iš daugelio įdomių faktų apie kalbas, apie kurį šiandien, rugsėjo 26 d., sužinojo mūsų gimnazijos mokiniai minėdami Europos kalbų dieną.

Rytas prasidėjo interaktyviai: 7 klasių mokiniai sveikinosi su atvykstančiais į gimnaziją įvairiomis Europos valstybių kalbomis. Svarbiausią informaciją apie šią šventę mums pristatė GIII klasių mokiniai. Pertraukų metu klausėmės muzikos įvairiomis kalbomis: lietuvių, lenkų, rusų, vokiečių, prancūzų, ispanų… Mokiniai taip pat galėjo pasitikrinti savo žinias, dalyvaudami Quiz’e apie Europos valstybes, atspėdami dainą muzikiniame konkurse. Dėkojame mokytojams už trumpus interviu lietuvių, baltarusių, ukrainiečių ir anglų kalbomis.

Europos kalbų dieną minėjo ir jaunesnių klasių mokiniai. Per anglų kalbos pamokas jie  dainavo, smagiai šoko.

Dalis 5 -10 klasių mokinių atstovavo gimnaziją Turgelių „Aistuvos“ gimnazijoje, konkurse, skirtame Europos dienai paminėti, – jie rašė anglų ir rusų kalbų diktantą.

Dėkojame visiems mokytojams ir mokiniams prisidėjusiems prie šios puikios šventės!

Rusų kalbos vyr. mokytoja

Violeta Bogdiun