PAVASARIO POEZIJOS ŠVENTĖ

Šių metų gegužės 15 dieną Poškonyse, Dieveniškių istorinio regioninio parko lankytojų centre vyko Pavasario poezijos šventė, kuri keturioliktus metus organizuojama pagal jau šiemet 55-tojo Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ programą.

Lietuvos rašytojų sąjungos ir Dieveniškių istorinio regioninio parko direkcijos iniciatyva tradiciškai organizuotoje šventėje skambėjo Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2019“ dalyvių, poetų Lauros Sintijos Černiauskaitės, Jono Kalinausko, Alvydo-Augustino Jegelevičiaus, Juozo Žitkausko, Šalčios krašto poeto Vytauto Dailidkos kūriniai. Savo mėgstamų poetų eiles skaitė aktorė Jūratė Viliūnaitė.

Šioje šventėje savo kūrinius pristatė mūsų gimnazijos jaunosios poetės — Marija Jundo (6 b kl.) bei Gintarė Franckevičiūtė (7 a kl.). Kūrybinius talentus atskleidė kiti jaunieji šventės dalyviai: Poškonių lopšelio darželio auklėtinės atliko dainas, savo eiles skaitė Poškonių pagrindinės mokyklos bei Dieveniškių „Ryto“ gimnazijos mokinės.

Mūsų gimnazijos sukurta gėlių kompozicija užėmė vieną iš prizinių vietų konkurse „Gražiausia pavasario puokštė“ — nuoširdžiai dėkojame mokytojoms Irenai Bartašiūnienei ir Boženai Drozd.

Dėkojame mūsų janosioms poetėms Marijai ir Gintarei, linkime joms kūrybinio įkvėpimo bei sėkmės.

Lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Olga Chotian