Dalyvavimas mokymuose pagal projektą „PILIEČIAI KARTU“

Š. m. vasario 27-28 d. Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos GIII kl. mokiniai prisijungė prie mokymų apie galimybes dalyvauti viešajame valdyme pagal projektą „PILIEČIAI KARTU“.

Šių neformalių mokymų tikslas – ugdyti jaunų žmonių pilietinį sąmoningumą, atsakomybę, empatiją ir pilietinio solidarumo jausmą, skatinti pilietinį aktyvumą, gebėjimą atstovauti įvairių, ypač socialiai pažeidžiamų bendruomenių interesams ir lūkesčiams.

Projekto inicijatorius – labdaros ir paramos fondas „Algojimas“.

Praktinėje veikloje kartu su lektore p. Lolita Kuginiene mokiniai mokėsi geriau pažinti save, aptarė bendruomenę jungiančias vertybes ir idėjas, išskyrė jiems svarbiausias vertybes, ieškojo atsakymų į klausimus, kas jiems yra svarbu, kas motyvuoja daryti gerus darbus, kokiu būdu galima tobulinti gimnazijos bendruomenę. Mokėsi formuluoti idėjas konkrečioms pilietinėms iniciatyvoms, imtis prasmingų ir įdomių pilietiškų veiklų ir sėkmingai jas įgyvendinti.

Šiltoje, draugiškoje, atviroje atmosferoje bendraudamas jaunimas gavo ne tik praktinių žinių, bet ir atsakymus į dominančius klausimus.

Istorijos mokytoja Ana Nester