Pasaulinė psichikos sveikatos diena

Spalio 10 d. buvo minima pasaulinė psichinės sveikatos diena. 2019 metais šios dienos tema buvo „Psichologinė sveikata darbo vietoje”. Žmonių psichologinė sveikata priklauso nuo daugelio veiksnių, vienas svarbiausiu mokėti atpažinti, valdyti, bei tinkamai reikšti emocijas. Mūsų gimnazijoje GI-GII klasėse socialinė pedagogė Gitana Šablinskaja ir psichologė Julija Kasparevič organizavo klasės valandėlės „Psichologinės higienos” tema. Mokiniai galėjo įsivertinti emocijų valdymo lygį, atpažinti slopinamas emocijas, bei ieškoti tinkamų būdų reikšti emocijas. Grupinio darbo metu tyrinėjo kaip emocijas reiškiamos gimnazijos aplinkoje.
Dažnai vyrauja požiūris, kad vienos emocijos yra tinkamos,o kitos ne. Todėl žmonės išmoksta slopinti tam tikras emocijas, kurios prisikaupdamos viduje išsilieja pačiu netinkamiausiu momentu ar būdu. Kartais po pikto jaunuolio kauke slepiasi tiesiog išsigandęs žmogus, kuris nemoka išreikšti baimės ar net nesupranta, kad ją turi. Jei jaunuolis išmoks atpažinti ir tinkamai išreikš tikrąją emociją, tai jo baimė sumažės, o piktos reakcijos bus nebereikalingos. Pamokos metu mokiniai susipažino su vienu iš psichologinė higienos aspektų – savo emocijų tinkamu išreiškimu.
Pasaulinė psichikos sveikatos diena – tai gera proga prisiminti, kad tokie paprasti dalykai kaip gera nuotaika, fizinis aktyvumas, bendravimas su draugais, sugebėjimas mylėti, dirbti, žaisti, ilsėtis padeda stiprinti psichinę sveikatą t.y. įveikti baimės susidoroti su iškylančiomis problemomis.

Psichologė J. Kasparevič
Soc. pedagogė G. Šablinskaja