Pamoka „Vandens lašas“

Vanduo yra būtinas gyvybei. Teigiama, kad gyvybė Žemėje kilo iš vandenyno. Žmogus be maisto išgyvena savaites ar net mėnesius, tačiau be vandens gali mirti per keletą dienų. Vanduo sudaro didžiausią žmogaus organizmo dalį — apie 60-70 procentų. Netekęs apie 12-20 procentų vandens, organizmas žūsta apsinuodijęs savo paties apykaitos produktais.

Siekiant atkreipti dėmesį į vandens svarbą, jo kokybės reikšmę žmogaus sveikatai, vaidmenį gamtoje, kovo 22 d. minima Pasaulinė vandens diena.

Vandens dienos proga kovo mėnesį mūsų gimnazijoje 2-ų klasių mokiniams vyko pamokos „Vandens lašas“. Pamokų metu sveikatos specialistė pasakojo mokiniams apie vandenį, apie jo reikšmę žmogui ir visai mūsų planetai; kartu su mokiniais atliko vandens eksperimentus: „Spalvoti kopūstai“, „Vaikštantis vanduo“, „Ugnikalnio išsiveržimas“. Po atliktų eksperimentų mokiniai išbandė naują piešimo būdą — piešimas spalvotais muilo burbulais. Vykdydami įvairias veiklas mokiniai gavo naujų žinių apie vandenį, jo svarbą žmogui ir gamtai.

Visuomenės sveikatos specialistė N. Šilkienė

[nggallery id=1620]