Rejonowy etap konkursu „Mały Erudyta 2020”

Ogłoszona w kraju kwarantanna i związane z nią ograniczenia nie przeszkodziły uczniom klas początkowych w rywalizacji o tytuł Małego Erudyty rejonu solecznickiego. 11 grudnia br. odbył się finał konkursu.

O godzinie 9:00 uczestnicy spotkali się online na części wstępnej, podczas której spróbowali nowego formatu konkursu, czyli współzawodnictwa poprzez aplikację Kahoot. Następnie, każdy poziom spotkał się oddzielnie i rozpoczęła się część konkursowa, składająca się z 30 pytań, na które należało odpowiadać nie tylko poprawnie, ale i szybko.

Wszyscy uczniowie pomyślnie zakończyli rywalizację, otrzymali podziękowania, a dyplomy za zajęcie I, II i III miejsc zostały przyznane niżej wymienionym osobom:

I miejsce

Arijana Miliuškevičiūtė (1 klasa, Gimnazjum im. Ludwika Narbutta w Koleśnikach, nauczyciel Joanna Krasovskaja);

Patrycja Vrublevskaja (2 klasa, Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej w Białej Wace, nauczyciel Liana Skarina Giškina);

Vlad Sobolevski (3a klasa, Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach, nauczyciel Ingrida Staniulienė);

Ernest Jurgo (4a klasa, Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach, nauczyciel Jolanta Volosevič);

Mateuš Godovščikov (4 klasa, Gimnazjum im. Michała Balińskiego w Jaszunach, nauczyciel Jolanta Petrašun).

II miejsce

Alisa Patašonok (1 klasa, Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej w Białej Wace, nauczyciel Leonarda Markelevič);

Ana Katažyna Gičkina (2 klasa, Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej w Białej Wace, nauczyciel Liana Skarina Giškina);

Emilija Sedlecka (3a klasa, Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach, nauczyciel Ingrida Staniulienė);

Daniel Šimelevič (4a klasa, Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach, nauczyciel Jolanta Volosevič);

Damian Šarkovski (1b klasa, Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach, nauczyciel Alina Suruda).

III miejsce

Paulina Sankovska (1 klasa, Gimnazjum im. Ludwika Narbutta w Koleśnikach, nauczyciel Joanna Krasovskaja);

Marat Šerlat (2c klasa, Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach, nauczyciel Irena Gredziuško, Irena Provlockaja);

Agata Vinckevič (3 klasa, Gimnazjum im. Ludwika Narbutta w Koleśnikach, nauczyciel Renata Poliakova);

Aneta Kozlovska (4b klasa, Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach, nauczyciel Kristina Rogoža).

Z całego serca dziękujemy nauczycielom i uczniom klas początkowych Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej w Białej Wace, Gimnazjum im. Anny Krepsztul w Butrymańcach, Gimnazjum im. Michała Balińskiego w Jaszunach, Gimnazjum im. Ludwika Narbutta w Koleśnikach i Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach za przygotowania i udział w konkursie oraz odwagę i otwartość na nowe formy nauczania. Serdecznie dziękujemy Samorządowi rejonu solecznickiego za finansowanie nagród dla zwycięzców, a panu Edmundowi Uczkuronisowi za wsparcie, dodanie odwagi i pomoc organizacyjną. Wyrazy podziękowania kieruję również do uczennic Gintarė Franckevičiūtė, Pauliny Ulasz, Agaty Ragoża i Gabrieli Mockutie za prowadzenie części konkursowej.

Ta wiedza, którą zdobyło najmłodsze pokolenie podczas szykowania się do konkursu będzie aktualna zawsze i wszędzie, ponieważ „Nauka nie ma żadnej ojczyzny, gdyż wiedza ludzka obejmuje cały świat.” (Ludwik Pasteur).

Wicedyrektor Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach

Beata Zarumna