Szkolny etap konkursu „Mały Erudyta 2020”

7 grudnia uczniowie klas początkowych wzięli udział w szkolnym etapie konkursu „Mały Erudyta”. Każdy poziom musiał nauczyć się 10 zagadnień z dziedzin takich jak: ludzie, których poznać warto; wynalazki, sztuka, przysłowia, literatura, anatomia, świat roślin, świat zwierząt i geografia. W tym roku wiedza była sprawdzana poprzez aplikację KAHOOT, gdyż dodatkowym celem tegorocznego konkursu jest kształcenie umiejętności posługiwania się technologiami. Należało włączyć wyszukiwarkę, wpisać odpowiedni wyraz, wybrać odpowiedni link, napisać kod gry i wprowadzić swoje imię, a następnie odpowiedzieć na 30 pytań poprzez wciskanie odpowiedniej odpowiedzi. Liczyła się poprawność odpowiedzi, ale też i szybkość wyboru.
Czy to w klasie, czy w domu, przed każdą poprawną odpowiedzią było napięcie oczekiwania, a następnie emocje i skupienie przed kolejnym pytaniem.
Po dwie osoby z każdej klasy weźmie udział w etapie rejonowym, który odbędzie się 11 grudnia.