Gratulacje!

W organizowanym przez częstochowskie V LO im. A. Mickiewicza konkursie ,,Wielcy Polacy na Kresach” udział wzięli uczniowie naszego gimnazjum. Konkurs wykraczał swoim zasięgiem poza granice Polski – był otwarty także dla szkół polonijnych współpracujących ze Stowarzyszeniem ,,Wspólnota Polska”.
Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych – dla uczennic i uczniów od 13 do 15 lat (junior) oraz od 16 do 20 lat (senior). Ich zadaniem było wykonanie prezentacji multimedialnej lub autorskiego filmu przybliżającego postacie wybitnych, zasłużonych Polek i Polaków na Kresach oraz miejsca z nimi związane.

Wyniki:

Kategoria ,,junior”
Za prezentacje nagrodzono:

III miejsce: Marija Jundo, 8b klasa.

Za film nagrodzono:

I miejsce: Dominik Mockus, GIb klasa.
Konkurs został zorganizowany pod honorowym patronatem prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka oraz prezesa Zarządu Krajowego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Dariusza Bonisławskiego.

Gratulujemy uczniom oraz nauczycielce języka polskiego p. Lilii Kozakiewicz.

(na podstawie materiału www.czestochowa.pl)