Finał projektu „Kup uśmiech”

23 października odbył się finał projektu „Kup uśmiech”, realizowanego w ramach programu Active Citizens („Aktywni obywatele”). Młodzież z Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach, zrzeszona w drużynach harcerskich „Zodiak” i „Step” nagrała piosenkę pt. „Siła uśmiechu” , którą sprzedawała, by uzyskać fundusze na zorganizowanie wyjazdu dla dzieci.

Ofiary ludzi dobrej woli, przelane na konto i wrzucone do puszki wyniosły 307 euro, co pozwoliło na zaproszenie 20 dzieci na dwie i pół godziny rozrywki na batutach, obejrzenie filmu w technologii 5D i posiłek w pizzerii. Uczestnikami wyjazdu opiekowało się 6 wolontariuszy, natomiast usługa transportowa została pokryta ze środków programu „Active Citizens”.

Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom za otwarte serca i chęć dzielenia się z potrzebującymi oraz cieszymy się niezmiernie, że wspólnie udało się uszczęśliwić 20 młodych obywateli, którzy odwdzięczali się gromkim śmiechem i szczerymi uśmiechami, a nastrój wyprawy potwierdził powiedzenie Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat„!

Gabriela Mockutie