Nietradycyjna lekcja w labiryncie kukurydzy

16 października uczniowie klas 7 – ych  wspólnie przeżywali przygodę w labiryncie pod nazwą ,,Katedra kukurydzy”.

Labirynt przy drodze Wilno – Troki to ogromne pole kukurydzy (3 hektary) z ukrytymi 10 skrzyneczkami ze stempelkami, które uczniowie musieli odnaleźć i odbić na kartce. Miejsca te nie były w żaden sposób oznakowane. Był to element gry na orientację w terenie i stanowił świetną zabawę dla uczniów. Aby odnaleźć wszystkie stempelki, trzeba było przejść cały labirynt.

Uczniowie z ochotą wędrowali po ścieżkach, których długość wynosiła 3 km i szukali wyjścia. Zdobycie wszystkich pieczątek zajęło uczniom  około 1,5 godziny. Błądzenie i poszukiwanie właściwej drogi stanowiło niemałą porcję emocji.

Zabawa na polu kukurydzianym była nie tylko lekcją orientacji w terenie, ale świetną lekcją matematyki, historii i religii, gdyż uczniowie musieli odnaleźć ukryte na polu kukurydzy zagadki, przypomnieć historię katedry wileńskiej oraz wykonać liczne działania matematyczne, do rozwiązania których przydała się wiedza ze szkoły i z życia codziennego.

Wychowawczynie klas 7- ych